P3 pėsčiųjų maršrutas „Nuo Lūšių iki Žeimenų“

P3 pėsčiųjų maršrutas „Nuo Lūšių iki Žeimenų“

Parsisiųsti
Keliavimo būdas: Maršruto atstumas: 12 km Maršruto trukmė: 5.5 val.
Žvyrkelis: 25% Miško kelias: 75%

4,30 val. trukmės 12 km žiedinis pėsčiųjų maršrutas.

Maršrutas skirtas pasivaikščiojimui miško takeliais stiprinant sveikatą. Gaivus pušynų oras, paukščių čiulbesys, besimainantys nuostabūs gamtos vaizdai praskaidrins nuotaiką. O jei keliausite tinkamu laiku – parsinešite mėlynių ar baravykų kraitelę.

Maršruto pradžia prie Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centro. Išėję į Lūšių gatvę sukite kairėn. Už 200 m sukite dešinėn į Pašakarvio gatvę. Dar už 200 m asfaltuotas kelias baigiasi. Nuo Palūšės iki Šilinės veda tiesus kelias. Ties Šiline kelias daro staigų posūkį į kairę, žvyrkelis pereina į miško keliuką. Juo keliaukite apie 1 km, kol pasieksite stovyklavietę. Iš karto už jos prieisite asfaltuotą kelią. Sukite dešinėn ir už 150 m kairėn, į mažą miškan vedantį keliuką. Jau pradžioje jis šakojasi, laikykitės kairės, o po to dešinės. Už 1,5 km išeisite į didesnį kelią. Toliau keliaukite pietryčių kryptimi ir už 400 m pasukite į kairį atsišakojimą. Sekdami markiruotę tilteliu kirsite upelį ir už 2 km prieisite sankryžą ties Pabalčio kaimu. Laikykitės dešinės. Toliau sekite markiruotę ir pasieksite Palūšę. 

Maršruto pradžia.
Trukmė: 45 min. Atstumas: 3.7 km
„Šakarvos“ stovyklavietė
 Stovyklavietė įsikūrusi prie Šakarvų ežero. Čia įrengtos pavėsinės, lauko stalai su suolais, laužavietės, lauko tualetai. Stovyklavietėje galima statyti palapines, kūrenti laužą. Stovyklavietė yra nemokama.
Trukmė: 1 val.
Peržiūrėti
 
Trukmė: 2 val. Atstumas: 8 km
Palūšės ąžuolas
 Paprastasis ąžuolas. Kamieno apimtis – 4,5 m, aukštis – 30 m, amžius – apie 400 m. Pasakojama, kad kunigas norėjo ąžuolą nukirsti, bet perkūnijos metu ąžuolas nukreipė žaibą nuo bažnyčios. Kunigas medžio pasigailėjo, taip jis ir iki šiol saugo bažnyčią.
Trukmė: < 1 min.
Peržiūrėti
Palūšės šv. Juozapo parapinė bažnyčia
 Palūšės bažnyčia, pastatyta 1750 m., kartu su varpine, koplytėle bei medine tvora, juosiančia šventorių, sudaro vieną gražiausių ir seniausių medinės architektūros ansamblių Lietuvoje. Pastatyti bažnyčią iš tėvų paveldėtoje žemėje sumanė kunigas Juozapas Baziliauskas. Aštuonkampė varpinė, primenanti lietuvių senovinių medinių pilių sargybos bokštą, yra vienintelė tokia Lietuvoje.  
Trukmė: 1 val.
Peržiūrėti
Pilkapio ekspozicija ir akmens amžiaus būstas
Aukštaitijos nacionalinio parko teritorijoje gausu senovinių, pilkapiais vadinamų kapaviečių. Įrengiant šią ekspoziciją remtasi vieno iš jų radiniais. Maketas vaizduoja žalvario amžiaus (V–VI a.) kapavietę. Greta stovi akmens amžiaus būsto rekonstrukcija pagal Kretuono apylinkių archeologinius radinius. Būtent Kretuono apylinkėse aptiktos gyvenvietės laikomos seniausiomis Lietuvoje.  Archeloginės ekspozicijos lankymo kaina 1 eur x 1 asmeniui (50 proc. nuolaida taikoma moksleiviams ir senjorams), neįgaliesiems lankymas nemokamas.   DĖMESIO Dėl ekspozicijos lankymo...
Trukmė: 30 min.
Peržiūrėti
Lankytojų centro ekspozicija Palūšėje
DĖMESIO! Lankytojų centras dirba, tačiau ekspozicija yra uždaryta remontui. Atnaujintos ekspozicijos atidarymas planuojamas 2024 m.   Pagrindinė ekspozicijos tema – „Ežerų žmonės“. Joje galima sužinoti tiek apie senuosius, tiek apie dabartinius žvejybos būdus, apie sielių ir karvių plukdymą. Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojų centro ekspozicija orientuota į įvairaus amžiaus lankytojus. Čia apsilankius bus lengviau pasirinkti maršrutą tolimesnei pažinčiai su parku. O kol tėveliai planuos maršrutą, jų vaikai galės pasitreniruoti „gaudydami“ žuvį...
Trukmė: < 1 min.
Peržiūrėti