Gamtos mokykla

Jei norite ne tik pakeliauti, bet ir atidžiau susipažinti su Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos ir kultūros vertybėmis jau turite galimybę išsirinkti ir užsisakyti labiausiai jums tinkamą edukacinę programą ar visą jų puokštę, dar ir su nakvyne jaukiuose Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos mokyklos kambariuose. Edukacines programas jums ves patyrę ir savo darbą mylintys bei išmanantys Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos ir etnokultūros specialistai. Yra galimybė rengti vasaros stovyklas mokiniams ir studentams.

Edukacinės programos

Neformaliojo vaikų švietimo programos

Jaunieji reindžeriai – pirmieji gamtos saugotojai

 

Pirmieji gamtos reindžeriai atsirado Jungtinėse Amerikos Valstijose daugiau kaip prieš 100 metų. Jų pareiga buvo prižiūrėti ir saugoti pirmuosius nacionalinius parkus, padėti žmonėms suprasti jų svarbą ir reikšmę.

Užsiėmimų metu dalyviai plės akiratį apie Lietuvos saugomas teritorijas, bei jų gamtines ir kultūrines vertybes. Turės galimybę tiesiogiai dalyvauti gamtosauginėje veikloje. Mokysis išgyvenimo gamtoje įgūdžių: orientuotis erdvėje, įveikti gamtines kliūtis, įkurti ugnį, pasistatyti palapinę, pažinti nuodinguosius ir naudinguosius augalus. Sužinos kas yra ekologinis/gamtinis turizmas. Dalyvaus pažintinėse ekskursijose ir žygiuose, bus daug praktinių užsiėmimų, edukacinių žaidimų ir rungčių.

3-6 klasių mokiniams

Gamta-kūrybinio įkvėpimo šaltinis

 

Tūkstančius  metų  žmogus gyvena su gamta ir gamtoje tarp daugybės augalų ir gyvūnų rūšių, su jų forma ir spalvų įvairove. Todėl gamtos grožis visada buvo ir bus žmogaus kūrybinio įkvėpimo šaltinis.

Užsiėmimų metu dalyviai mokysis pažinti ir stebėti gamtą, atrasti ir suprasti jos grožį. Komponuodami įvairias gamtines medžiagas patirs pažinimo ir atradimo džiaugsmą. Išbandys įvairias dailės technikas. Mokysis kūrybiškai panaudoti antrines žaliavas. Jų rankose nereikalingi ir niekuo neišsiskiriantys daiktai tarsi atgis ir taps originaliomis interjero detalėmis. Miškų, pievų ir pelkių augalai margaspalviais raštais guls ant popieriaus lapo ar erdvėje iškils floristinėmis kompozicijomis.

2-7 klasių mokiniams

Gyvenk arti gamtos, tai ji tavęs nekamuos

 

Aukštaitijos nacionalinis parkas buvo įkurtas 1974 kovo 29 d. Tai yra pirmasis nacionalinis parkas Lietuvoje. Jo teritorija apima nuostabaus grožio kalvų ir ežerų gausybę, piliakalnius ir pilkapius...

Užsiėmimų metu dalyviai  susipažins su Aukštaitijos nacionalinio parko istorija, Lietuvos gamtos vertybėmis, susipažins su gyvosios ir negyvosios gamtos objektais, išsiaiškins teigiamą ir neigiamą žmogaus poveikį mus supančiai aplinkai. Pažins senovės baltų gyvenseną, susipažins su archeologo profesija, vis labiau populiarėjančiu Žemė menu ir patirs dar daug, daug nuostabių dalykų.

 3-7 klasių mokiniams

Individualios edukacinės programos su laikinu apgyvendinimu organizavimas:

Suaugusiems - 1 para - 10 €

Moksleiviams ir praktiką atliekantiems studentams - 1 para - 5 €

Gamtos mokyklos adresas:

Meiros g. 10, Meironų k., Ignalinos r.

Tel.  +370 659 62851

El. paštas: [email protected]