Gamtos mokykla

Jei norite ne tik pakeliauti, bet ir atidžiau susipažinti su Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos ir kultūros vertybėmis, jau turite galimybę išsirinkti ir užsisakyti labiausiai jums tinkamą edukacinę programą ar visą jų puokštę, dar ir su nakvyne jaukiuose Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos mokyklos kambariuose. Edukacines programas jums ves patyrę ir savo darbą mylintys bei išmanantys Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos ir etnokultūros specialistai. Yra galimybė rengti vasaros stovyklas mokiniams ir studentams.

Edukacinės programos

Neformaliojo vaikų švietimo programos

Jaunieji reindžeriai – pirmieji gamtos saugotojai

 

Pirmieji gamtos reindžeriai atsirado Jungtinėse Amerikos Valstijose daugiau kaip prieš 100 metų. Jų pareiga buvo prižiūrėti ir saugoti pirmuosius nacionalinius parkus, padėti žmonėms suprasti jų svarbą ir reikšmę.

Užsiėmimų metu dalyviai plės akiratį žiniomis apie Lietuvos saugomas teritorijas bei jų gamtines ir kultūrines vertybes. Turės galimybę tiesiogiai dalyvauti gamtosauginėje veikloje. Mokysis išgyvenimo gamtoje įgūdžių: orientuotis erdvėje, įveikti gamtines kliūtis, įkurti ugnį, pasistatyti palapinę, pažinti nuodinguosius ir naudinguosius augalus. Sužinos, kas yra ekologinis/gamtinis turizmas. Dalyvaus pažintinėse ekskursijose ir žygiuose, bus daug praktinių užsiėmimų, edukacinių žaidimų ir rungčių.

3–6 klasių mokiniams

Genialumo mokykla

 

Kiekviename vaike slypi talentas, o rinkdamiesi skirtingas veiklas jie jose save realizuoja. Programa „Genialumo mokykla“ suteiks vaikams galimybę geriau suvokti gamtos ir žmogaus santykį, pažinti gamtamokslinių tyrimų naujoves ir problemas.

Užsiėmimų metu dalyviai susipažins su biologijos pagrindais, gyvybės žemėje atsiradimo teorijomis, biotos įvairovėmis, supras gamtoje vykstančių procesų ir pokyčių priežastis ir pasekmes bei gebės įvertinti gamtosaugos reikšmę nūdienos pasaulyje. Vaikai įgaus ne tik teorinių žinių, tačiau ir praktinių įgūdžių: rinks ir stebės empirinius duomenis, atliks ekperimentus. Moksleiviai dalyvaus gamtosauginėje veikloje, pažintinėse ekskursijose ir žygiuose ir formuos atsakingą požiūrį į save, gamtą, mokslą bei istorinį paveldą.

2–7 klasių mokiniams

Laikino apgyvendinimo paslauga:

Suaugusiems – 1 para – 20 €

Moksleiviams ir praktiką atliekantiems studentams – 1 para – 10 €

Gamtos mokyklos adresas:

Meiros g. 10, Meironų k., Ignalinos r.

Tel.  +370 659 62851

El. paštas [email protected]