Lankytojo bilietas

Visi Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko lankytojai gali prisidėti prie šių saugomų teritorijų puoselėjimo ir jų gamtos bei kultūros vertybių išsaugojimo. Tereikia įsigyti parko lankytojo bilietą už 1 € arba 5 €. Kaip ir kitų valstybinių parkų lankytojo bilietai, taip ir Aukštaitijos nacionalinio parko bei Labanoro regioninio parko lankytojo bilietai yra neprivalomi pavieniams lankytojams. Bet įsigydami simbolinį lankytojo bilietą galite realiai prisidėti prie lankomų objektų aplinkos  tvarkymo, retųjų rūšių buveinių išsaugojimo, pažintinių takų priežiūros, rekreacinių ir lauko informacinės sistemos įrenginių remonto bei atnaujinimo.

Lankytojo bilietus galima įsigyti:

  • Aukštaitijos nacionalinio parko Lankytojų centre, Lūšių g. 16, Palūšės k., Ignalinos r.;
  • Labanoro regioninio parko lankytojų centre, Seniūnijos g. 19, Labanoras, Švenčionių r.;
  • Ginučių vandens malūne, Malūno g. 24, Ginučių k., Ignalinos r.;
  • Lankytojo bilietą galima įsigyti „Perlo“ terminaluose, „Bilietai.lt" internetinėje platinimo sistemoje, „Bilietai.lt" kasose (taikomi papildomi paslaugos aptarnavimo mokesčiai).
  • SMS žinute, numeriu 1860 siunčiant saugomos teritorijos pavadinimo trumpinį (ANP arba LRP), o taip pat nuskenavus atitinkamą QR kodą ir išsiuntus automatiškai suformuotą žinutę (taikomi papildomi paslaugos aptarnavimo mokesčiai).

Lankytojo bilietas yra savanoriškas, išskyrus komercinius renginius, kurių metu Lankytojo bilietas yra privalomas. Komercinio renginio organizatorius į platinamų renginio bilietų kainą ar registracijos mokestį privalo įskaičiuoti Lankytojo bilietų kainą, o pasibaigus renginiui – ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų pervesti už Lankytojo bilietus gautas lėšas atitinkamos saugomos teritorijos direkcijai. 

Saugomų teritorijų lankytojo bilietų platinimo, apskaitos ir surinktų lėšų naudojimo tvarkos aprašas