Lankytojo bilietas

Visi Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko lankytojai gali prisidėti prie šių saugomų teritorijų puoselėjimo ir jų gamtos bei kultūros vertybių išsaugojimo. Tereikia įsigyti parko lankytojo bilietą už 1 €, 5 €, 10 €, 20 € arba 25 €. Kaip ir kitų valstybinių parkų lankytojo bilietai., taip ir Aukštaitijos nacionalinio parko bei Labanoro regioninio parko lankytojo bilietai yra neprivalomi. Bet įsigydami simbolinį lankytojo bilietą galite realiai prisidėti prie lankomų objektų aplinkos  tvarkymo, retųjų rūšių buveinių išsaugojimo, pažintinių takų priežiūros, rekreacinių ir lauko informacinės sistemos įrenginių remonto bei atnaujinimo.

Lankytojo bilietus galima įsigyti:

  • Aukštaitijos nacionalinio parko Lankytojų centre, Lūšių g. 16, Palūšės k., Ignalinos r.;
  • Labanoro regioninio parko lankytojų centre, Seniūnijos g. 19, Labanoras, Švenčionių r.;
  • Ginučių vandens malūne, Malūno g. 24, Ginučių k., Ignalinos r.;
  • Senovinės bitininkystės muziejuje, Pabalių g. 3, Stripeikių k., Ignalinos r.;
  • Lankytojo bilietą galima įsigyti „Perlo“ terminaluose, „Bilietai.lt" internetinėje platinimo sistemoje, „Bilietai.lt" kasose (taikomi papildomi paslaugos aptarnavimo mokesčiai).
  • SMS žinute, numeriu 1860 siunčiant saugomos teritorijos pavadinimo trumpinį (ANP arba LRP), o taip pat nuskenavus atitinkamą QR kodą ir išsiuntus automatiškai suformuotą žinutę (taikomi papildomi paslaugos aptarnavimo mokesčiai).

 

Vadovaujantis Valstybinio parko ir Žuvinto biosferos rezervato lankytojo bilietų platinimo, apskaitos ir surinktų lėšų naudojimo tvarkos aprašo 81 p., „Masinių komercinių renginių metu lankytojo bilietas yra privalomas. Masiniu komerciniu renginiu valstybiniame parke ir Žuvinto biosferos rezervate laikomas renginys, kuriame planuojamas dalyvių skaičius yra 100 ir daugiau žmonių, ir kuriuo organizatorius siekia pelno (pajamų).“ Šis reglamentavimas reiškia, kad masinių komercinių renginių organizatorius į platinamų bilietų kainą privalo įskaičiuoti lankytojo bilietų kainą – po 1 eurą lankytojui, o pasibaigus renginiui, atsiskaityti su atitinkamos saugomos teritorijos direkcija, pervesdamas reikiamą sumą pagal dalyvių skaičių.