Žvejyba

Žvejyba vyksta ištisus metus: tiek žiemą, tiek vasarą. Tereikia nusipirkti leidimą žvejybai, ir pirmyn. O sugaunamų žuvų įvairovė – nuo aukšlės iki ungurio.

Įsigijus žvejo mėgėjo bilietą žvejoti galima visuose valstybiniuose neišnuomotuose vandens telkiniuose. Joskučio ežere organizuojama limituota karpių žvejyba, kurią leidžiama vykdyti turint žvejo mėgėjo kortelę, su žvejo mėgėjo bilietu leidžiama žvejoti tik plėšriąsias žuvis.

Žeimenoje organizuojama limituota lašišų ir šlakių žvejyba, reikalinga žvejo mėgėjo kortelė, tačiau nuo sausio 1 d. iki rugsėjo 15 d. leidžiama žvejoti turint žvejo mėgėjo bilietą.

Gavio ežeras išnuomotas (visus išnuomotus vandens telkinius galima rasti pasirinkus norimą rajoną čia: https://alis.am.lt/actionFishingApplicationNew.action?fishingPermitType=2 ).

Gavio ežere leidžiama povandeninė žūklė įsigijus metus galiojantį leidimą.

Žvejo mėgėjo bilieto kaina valstybiniuose neišnuomotuose vandens telkiniuose:

Laikotarpis Kaina, eur
metams 14
mėnesiui > 5
dviems paroms tik 1,4

Žvejybos leidimus galima įsigyti:

  • Per Aplinkosaugos leidimų informacinę sistemą (ALIS) https://www.alisas.lt/
  • Perlo terminaluose ir prekybos tinklo Maxima kasose (išskyrus žvejybai išnuomotuose vandens telkiniuose);
  • Tiketa platinimo vietose.

 

Vienas žvejas, vienos žvejybos metu gali naudoti ne daugiau kaip 4 žvejybos įrankius (mėgėjų žvejybos įrankiais laikomi tie, kurių pagrindinis elementas yra žvejybinis kabliukas, taip pat bučiukai ir samteliai vėžiams gaudyti ir povandeninės žūklės įrankiai) ir 5 bučiukus ar samtelius vėžiams gaudyti. Vienai žvejybai nustatytas 5 kg žuvų limitas.

 

Plačiau skaitykite: https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAIS.441228/asr