Parko produktas

Aukštaitijos nacionalinio parko produkto ženklas ir Labanoro regioninio parko produkto ženklas žymi vietos gyventojų ir verslininkų sukurtus produktus ir teikiamas paslaugas, kurie yra draugiški aplinkai ir vartotojui.

Šiuo ženklu siekiama atkreipti dėmesį į produktus ir paslaugas, skatinančias kultūrinio paveldo pažinimą, tradicinių amatų tąsą, gyvosios gamtos saugojimą ir vietos bendruomenių gerovę.

Informacija apie parko produkto ženklo suteikimo tvarką.

Aukštaitijos nacionalinio parko produkto ženklą turi:

Smagurio medutis

Mūsų bitelės gyvena Ignalinos rajone, natūralių pievų ir miškų platybėse, toli nuo miesto šurmulio. Siekiame, kad mūsų medų lydėtų pasitikėjimas bitininku, geros emocijos ir šilti vasariški prisiminimai.

Ligita Smagurauskienė,  +370 610 33168  

[email protected]

http://smaguriomedutis.weebly.com/

Ekožygiai

Gaivi ir turininga pramoga po Aukštaitijos nacionalinį parką bei Ignalinos kraštą. Keliauti pėsčiomis – tai pamatyti ir pažinti aplinką, kurioje laukia netikėti atradimai.

Žygius  ir ekskursijas veda I kategorijos gidė Rita Ramanauskienė

+370 685 87308,  [email protected]  

http://www.ekozygiai.lt/ https://www.facebook.com/EkoZygiai/

Valdo žuvys

Tradicinis amatininkas Valdas Gaidelis įsikūręs vandens nuglostytame Ginučių kaime, senojo malūno kaimynystėje. Šeimininko sodyboje pagal senuosius krašto receptus verdama žuvienė ir rūkoma ežerų žuvis.

+370 687 39339 

[email protected]

https://www.facebook.com/valdas.gaidelis.9

Jūratės arbatos

Siūbuojančių žolynų spalvose įsikūrusi Jūratės gamtos laboratorija. Čia ruošiami vaistinių augalų mišiniai, įvairių lapų fermentuotos arbatos, maistažolės bei natūrali veido ir kūno kosmetika.

+370  658 99129

[email protected]

https://www.facebook.com/juratesgamtoslaboratorija/

Pirties menas

Jauki šilta pirties garinės aplinka, stebuklingas garas, vantų lapų šnarėjimas, svaiginantys augalų aromatai, pirtininko žinios, švelnios rankos ir geras nusiteikimas padės atgauti fizines ir dvasines jėgas, nusimesti rūpesčių naštą, pagerinti sveikatą ir gyvenimo kokybę. Nijolė Nagurnaitė yra profesionali pirtininkė, tarptautinių pirtininkų čempionatų dalyvė. Gerai pažįsta augalus, išmano jų gydomąsias savybes.

+370 610 03676, [email protected]

http://nijole.pirtis.lt  

Asalnų stovyklavietė

Netradicinė stovyklavietė Aukštaitijos Nacionalinio Parko širdyje su daugybe vietos palapinėms, lauko virtuvėle, tipių bei kupolų zonomis. Atvykusiems siūlo ne tik iškylą prie laužo, bet ir atsipalaiduoti kubile, pasivažinėti dviračiu, paplaukioti valtimi ar irklente.

+370 624 85481, [email protected]

https://asalnustovyklaviete.lt/

Žvejo krantas

Palūšėje įsikūręs verslo centras teikia ne tik apgyvendinimo paslaugas. Tai poilsis, pramogos ir daug daugiau nei žvejyba.

+370 612 87187

[email protected]

https://www.zvejokrantas.lt/

Žeimenos baidarės

„Žeimenos baidarių” komanda daugiau nei dešimt metų siūlo aktyvų poilsį Aukštaitijos gamtoje: žygius baidarėmis ir iškylas įrengtose stovyklavietėse.

+370 603 79218

[email protected]

https://zeimenosbaidares.lt/

Palūšės piratai

Palūšėje įsikūrusi užeiga pasiūlys ir čia pat ant tikros ugnies gaminto maisto, ir ką tik išrūkytos žuvies paskanauti.

+370 652 97924

[email protected]

https://www.facebook.com/Pal%C5%AB%C5%A1%C4%97s-Piratai-105993257785408/

Rankų darbo blizgės

Gedimino Šatkausko rankų darbo blizgės pasakoja šimtametę Palūšės blizgių istoriją. Tradicinių amatų meistras blilzgių gamybos paslaptis paveldėjo iš savo tėvo ir senelio.

+370 640 65000

[email protected]

https://www.blizges.lt

Rasos juostos

Juostos – vienos iš seniausių, labiausiai paplitusių ir margaspalvių lietuvių liaudies audinių. Tradicinių amatų meistrė Rasa Breidokienė siūlo pasinerti į juostų pynimo, vijimo ir audimo paslaptis.

+370 616 20917

[email protected]

http://rasosjuostos.lt/