Bitininkystės muziejus

Bitininkystės muziejaus įkūrėjo B. Kazlo sumanymas skulptūromis ir erdviniais objektais etnokultūrinėje plotmėje pristatyti bitininkystės pasaulį yra unikalus ne tik Lietuvoje, bet ir pasauliniame kontekste. Išskirtinumą lemia galimybės – unikali gamta ir jos daug, dvylika edukacinių programų, susijusių su bitininkyste ir bičių produktais, nauja interaktyvi ekspozicija 6 pastatuose su 4 ha teritorija, pritaikyta aktyviam poilsiui ir bendravimui.

Nuo 2005 m. esame prezidentines bites auginantis muziejus. Ukrainos prezidentas V. Juščenka mūsų prezidentui V. Adamkui padovanojo 3 bičių šeimas, kurias ir priglobė mūsų muziejus. Tarptautinės bitės dienos proga 2018 m. prezidentė D. Grybauskaitė padovanojo savo bičių šeimą. Taigi, edukacinių programų metu vaišiname prezidentinių bičių medumi. 

Įžengę pro muziejaus vartus leiskite bitininkystės pasauliui jus įtraukti. Atsivers nepakartojama pažintis – per edukacinių programų patyriminę veiklą, per gamtos ir bičių produktų kvapų terapiją hamakuose, per istorines žinias apie bitininkavimą, per bičiulišką bendravimą muziejaus pavėsinėse ...  Sužinosite apie bites, žmones, augalus, medų. Gyvai pamatysite bičių gyvenamas erdves: nuo drevės iki pasaulio naujienos „srautinio avilio“, kur medus bėga tiesiai į indą.  Patirkite vienovę su tuo, kas supa, žydi, dūzgia, kas daro gyvenimą saldų, pilną gyvybės. 

Edukacinės programos

Muziejus lankytojus priima nuo gegužės 2 iki rugsėjo 30 dienos antradieniais – sekmadieniais nuo 10 val. iki 18 val. Poilsio diena – pirmadienis.

Muziejaus ekspozicijos lankymas 6 €, su nuolaida - 3 €.

Ekskursijos kaina grupei iki 10 asmenų – 20 €, arba 2 € asmeniui, kai grupė didesnė nei 10 asmenų. 

Ekskursija su ekskursijų vadovo paslauga (lietuvių, anglų, rusų kalbomis) užsakoma ne vėliau kaip prieš 3–4 dienas.

Edukacijos užsakomos iš anksto (prieš savaitę), būtina informuoti apie pasikeitimus muziejaus darbuotojus ne vėliau kaip prieš 4 dienas iki atvykimo.

Dėmesio! Vesti ekskursijas bitininkystės muziejuje leidžiama tik direkcijos gidams!

Objekto lankymui taikomos nuolaidos: ikimokyklinio amžiaus vaikams (organizuotos grupės dalyviams), moksleiviams, studentams, neįgaliesiems, senatvės pensininkams – su 50 procentų nuolaida.

Vienam mokytojui ar grupės vadovui, lydinčiam grupę iki 10 asmenų, dviems mokytojams ar grupės vadovams, lydintiems didesnę kaip 10 asmenų grupę, paslaugos teikiamos nemokamai (išskyrus laikino apgyvendinimo paslaugą).

Visi įkainiai ir nuolaidos

Muziejaus adresas:

Pabalių g. 3, Stripeikių k., Ignalinos r.

Tel. +370 686 12105

El. paštas: [email protected]