Edukacinė programa „Medaus meduoliai“ (kultūros paso finansuojama programa)

Šeimoms su vaikais

Edukacinė programa „Medaus meduoliai“ (kultūros paso finansuojama programa)

Meduolių kepimo ir puošimo edukacinės programos tikslas – ugdyti įvairaus amžiaus asmenų kūrybingumo, pažinimo, menines ir karjeros (konditerines) kompetencijas per tradicinius lietuviškus kepinius, atskleisti mūsų šalies etninės kultūros išskirtinumą, jos archajiškumą, tautinę savimonę, neišsenkantį kūrybiškumą.

Edukacijos metu dalyviai supažindinami su meduolių atsiradimo istorija, jų gaminimo tradicijomis, pateikiami pavyzdžiai, demonstruojamas meduolių formavimas ir puošimas. Dalyviams siūloma patiems išsikepti unikalių meduolių suteikiant jiems įvairiausias formas, papuošti juos glajumi.

Padavimai pasakoja, kad medus ir meduoliai buvęs dievų valgis. Senovės Graikijoje žmonės tikėjo, jog meduoliai gali prailginti žmogaus gyvenimą. Viduramžiais meduolių duodavo sergantiems žmonėms, kad jie sustiprėtų. Lietuvoje jie buvo kepami ne tik Kalėdoms – nė vienos vaišės neapsieidavo be meduolių. Reta šeima ir šiandien įsivaizduoja savo šventes be meduolių, puoštų saldžiu glajumi, kepimo ir jų įvairaus panaudojimo (skanauti, puošti kalėdinę eglutę, dovanoti, dekoruoti tortus, puokštes ir kt.).

Edukacinės programos užsakomos iš anksto. Būtina! Apie pasikeitimus informuoti ne vėliau kaip prieš savaitę iki atvykimo dienos.
Programa skirta visoms amžiaus grupėms. 
Grupės dydis – nuo 10 iki 24 asmenų.
Trukmė – 1,5 valandos. Kaina – 14 € asmeniui + muziejaus lankymo bilietas.