Gamtoje

Išskirtinės gamtos kampelis Lietuvoje: Aukštaitijos nacionalinis parkas su Labanoro regioninio parko prieskoniu, jums paliks neišdildomą įspūdį. Veiklos turėsite ištisus metus.

Aukštaitijos nacionalinis parkas yra puiki vieta tiek norintiems geriau pažinti gamtą ir Aukštaitijos kultūros paveldą, tiek norintiems tiesiog atsipūsti nuo miestų triukšmo. Beveik kiekvienas atras čia sau ką nors naujo ir įsimintino. Tačiau reikia nepamiršti, kad parke taip pat galioja tam tikros taisyklės, kurias nusako Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos , Saugomų teritorijų , Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos , Laukinės augalijos , Laukinės gyvūnijos , Saugomų augalų, gyvūnų ir grybų rūšių bei bendrijų , Miškų ir kiti įstatymai. Parko lankytojams leidžiama:

  • Statyti palapines ir kūrenti laužus tik specialiai tam įrengtose ir informaciniais ženklais pažymėtose vietose – stovyklavietėse.
  • Važinėti transporto priemonėmis tik valstybinės ir vietinės reikšmės keliais, kuriuose eismas leidžiamas Kelių eismo taisyklių nustatyta tvarka.
  • Statyti transporto priemones tik tam tikslui įrengtose aikštelėse ir kelių kelkraščiuose, jei tai netrukdo saugiam eismui, nėra draudžiamųjų kelio ženklų ir nepažeidžiamos kitų asmenų teisės bei nepadaroma žala aplinkai.
  • Žvejoti, medžioti laikantis aplinkos ministro patvirtintos tvarkos ir kitų teisės aktų reikalavimų
  • Uogauti, grybauti, riešutauti, rinkti vaistažoles laikantis Laukinės augalijos išteklių naudojimo tvarkos ir kitų teisės aktų reikalavimų.
  • Plaukioti parko vandens telkiniuose tik mažomis plaukiojimo priemonėmis, laikantis aplinkos ministro patvirtintų Aplinkosaugos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis .

Visą dokumentą galima rasti čia: Lankymosi Aukštaitijos NP taisyklės

Atvykstantiems į parką rekomenduojama užsukti į Palūšėje įsikūrusį parko lankytojų informacijos centrą. Centro darbuotojai padės sudaryti maršrutą, suteiks informacijos apie nakvynę, lankytinas vietas bei kitokių naudingų patarimų.

Pamatyk