Meironų gamtos takas

Šeimoms su vaikais

Meironų gamtos takas

Prie Lūšių ežero, tarp Palūšės ir Meironų kaimų, įrengtas pažintinis takas jau daugiau kaip du dešimtmečius Aukštaitijos nacionalinio parko lankytojus supažindina su nuostabia šio krašto gamta. 2021 metais rekonstruotas takas pervadintas Meironų pažintiniu taku.

Pagrindinis atsinaujinusio tako akcentas yra labai raiškus vietovės reljefas. Stačiašlaitės kalvos suformavo natūralų ,,amerikietiškų kalnelių“ labirintą, kuriame slepiasi mažos pelkutės, ežerai ir upeliai. Nepaklysti kalvų labirinte padeda krypčių nuorodos ir trispalvis trasos žymėjimas, nes taką sudaro trys skirtingo ilgio žiediniai maršrutai. Kiekvienas pažintinio tako žiedas atskleidžia vis kitą vietovės gamtinę buveinę. Geltona spalva žymi 3,7 km ilgio vaizdingiausią tako dalį, kur dvi į Lūšių ežerą žvelgiančios kalvos varžosi kuri iš jų aukštesnė. Per pelkėtą duburį vinguriuojantis žaliasis maršrutas pratęsia pasivaikščiojimą iki 5 km. O prijungus dar ir mėlynąjį Taramos ežero žiedą bendras tako ilgis siekia 5,5 km.

Take gausu informacinių stendų, iš kurių dalis įtraukia vaikus ir suaugusiuosius į įdomius, pažintinius žaidimus. Stenduose pateikta informacija apibūdina šios vietovės kraštovaizdžio unikalumą, atskleidžia gamtos pėdsekystės paslaptis ir intriguojančiai pasakoja apie augalus bei gyvūnus. Todėl neatsitiktinai Meironų pažintinis takas yra ir Gamtos mokyklos edukacinė erdvė, kurioje galima turiningai praleisti laiką.