Šiliniškių gūbrio takas

Šiliniškių gūbrio takas

Parsisiųsti
Keliavimo būdas: Maršruto atstumas: 15 km Maršruto trukmė: 5.5 val.
Asfaltas: 1% Žvyrkelis: 30% Miško kelias: 69%

Vinguriuodamas išraiškingu gūbrio reljefu, šis pėsčiųjų takas jungia Bitininkystės muziejų ir Ladakalnį - bene vaizdingiausią nacionalinio parko vietą. Maršrutas yra žiedinis, todėl galima pradėti pasirinktoje vietoje. Patogiausios yra trys: Ladakalnis, Šiliniškių apžvalgos bokštas arba Bitininkystės muziejus. Norint nueiti visą taką teks įveikti apie 16 km. Yra galimybė pasirinkti trumpesnes atkarpas - nuo Šiliniškių apžvalgos bokšto iki Bitininkystės muziejaus ir atgal (apie 10 km) arba nuo bokšto iki Ladakalnio ir atgal (apie 6 km).

Naujas segmentas
Maršruto pradžia. Nauja atkarpa
Trukmė: 3.5 val. Atstumas: 15 km
Ladakalnis
 Legendomis apipintas Ladakalnis – tai žinomiausia apžvalgos vieta Aukštaitijos nacionaliniame parke. Kalnas virš jūros lygio iškilęs 176 metrus ir yra Šiliniškių gūbrio kalvų grandinės dalis. Nuo Ladakalnio atsiveria nuostabi panorama: matosi net 6 ežerai. Manoma, kad ant šio kalno buvo aukojamos aukos baltų deivei Ladai – didžiajai Motinai, viso pasaulio gimdytojai. Ladakalnis paskelbtas geomorfologiniu gamtos paminklu.
Trukmė: 25 min.
Peržiūrėti
Trukmė: 15 min. Atstumas: 950 m
Ginučių ir Papiliakalnės piliakalniai
 IX–XII a. archeologijos paminklas, įrengtas ir naudotas gynybai jau I mūsų eros tūkstantmetyje. Piliakalnių kompleksas įrengtas aukšto, masyvaus, pailgo Šiliniškių gūbrio vidurinėje dalyje. Čia  XIII–XV a. stovėjusi garsioji Linkmenų pilis, H.Vartbergės aprašyta dar 1373 m. Spėjama, kad XIII a. pilį valdė Mindaugo seserėnas Lengvenis. Ant piliakalnio stovi paminklinis akmuo, bylojantis, kad prieš karą čia lankėsi prezidentas Antanas Smetona.
Trukmė: 30 min.
Peržiūrėti
Trukmė: 1.5 val. Atstumas: 5 km
Bitininkystės muziejus
Sveiki, suradę mus girių glūdumoje, Stripeikiuose. Kaime, kurio šimtmečius skaičiuojančią praeitį liudija XIV amžiaus kronikos, kuriame žmonės nuo seno draugauja su bitėmis, kopinėja medų, renka vašką. Čia 1984 metais buvo įkurtas Senovinės bitininkystės muziejus. Jo sumanytojas šviesaus atminimo Bronislovas Kazlas nuo vaikystės svajojo skleisti žinią, kad visa, kas gyva, yra šventa, visa tarpusavyje siejasi, ir šiais ryšiais skleidžiasi gyvybė. Štai bitė, mažas vabzdys, skraido tarp žiedų, renka sau maistą ir kartu išnešioja vaisingas augalų žinutes, dėl kurių jie...
Trukmė: 1 val.
Peržiūrėti
Trukmė: 1.5 val. Atstumas: 6 km
Šiliniškių gūbrio apžvalgos bokštas
 2004 metais ant Šiliniškių gūbrio buvo pastatytas 60 m aukščio telekomunikacijų bokštas. 30 m aukštyje buvo įrengta apžvalgos aikštelė, iš kurios galima apžvelgti maždaug 280 laipsnių panoramą.
Trukmė: 20 min.
Peržiūrėti
Trukmė: < 10 min. Atstumas: 93 m