Mano Ladakalnio istorija

Prasisukus metų ratui žengiam į naujus, Aukštaitijos nacionaliniam parkui 45 -ojo jubiliejaus metus. O artėjant kiekvienam gimtadieniui vis pagalvoji, kas pasikeitė, kas išliko saugotina, brangu ir miela. Kur dar norisi pridėti ranką, dėl ko skauda ar džiaugiasi širdis.

Mes keičiamės, keičiasi mūsų požiūris, gyvenimo būdas ir įpročiai. Ir nežinau ,kaip jums, bet man labai svarbu žinoti, kad kai kas ir nesikeičia. O išlieka ir laukia toks pats, koks buvo prieš daugelį metų.

Tokios mintys aplankė eilinį kartą sukant ratą pro Ladakalnį. Vieną nuostabiausių vietų Aukštaitijos nacionaliniame parke. Kur kaskart užlipus, kiek akys užmato, pasitinka vieni gražiausių vaizdų. Nesakysiu, kad gniaužia kvapą, bet itin žavi savo nepastoviu pastovumu, nes, regis, jau viskas matyta, bet vaizdas kaskart vis kitoks. Tai ežerų bangų raibuliais, tai medžių lapų, tai ežerų gelmėse atsispindinčių debesų spalva. Ir vis pagalvoju, kad ir koks protingas ir galingas bebūtų žmogus, gamta galingesnė, kiek žmonių kartų gyvenimų prasisuko pripėdavo ant Ladakalnio viršūnės. Nuo giliausius senovės istorijos klodus siekiančių aidų iki šiandien.  Nežinom ir niekada turbūt nesužinosim tikslios jo istorijos. Bet ta vieta, Lados – Lado kalnas, traukė ir tebetraukia žmones,  galime įvardyti tai istorine atmintimi įrėžta į pasamonę, galim galvoti, kad trauka – nepakartojamas gamtos grožis. Bet čia sukasi gyvenimo ratas – krikštynų, vestuvių, išleistuvių … Ir daug ko, kas nepasiekė mūsų ausų ir širdžių, bet sušildė jūsų gyvenimus. Tai gal norėtumėte savo Ladakalnio istorija pasidalinti su mumis ? Gal ir jums Ladakalnis padovanojo nepamirštamų akimirkų, įsipynė į jūsų šeimos, draugų ar jūsų paties gyvenimą. Ir jūs galėtumėt bei norėtumėt jomis pasidalinti. Priimsime viską: aprašytas istorijas, nuotraukas su data ir žinute, kas jose nufotografuota, piešinius…  Ką tik jums norėtųsi pasakyti apie Ladakalnį.

Visas šias istorijas bandytumėm suguldyti į jubiliejinio Ladakalnio priedą – Ladakalnio istorijos. Skelbtumėme mūsų internetiniame puslapyje ir parko faceboko paskyroje. O trijų, loterijos principu išrinktų istorijų, lauktų ir smagūs Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos įsteigti prizai.

Laukiame jūsų Ladakalnio istorijų iki š.m. kovo 25 d. Siųsti galite el.paštu [email protected] ; paštu,  adresu: Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija, Lūšių g. 16, Palūšė, LT – 30202, Ignalinos r.

Būtinai parašykite autoriaus vardą pavardę ir telefono numerį arba el pašto adresą, kad galėtume su jumis susisiekti.

Daugiau informacijos
  • 02.09 - 03.25
Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcija, Lūšių g. 16, Palūšė
  • Nemokamas