Sekminės Meironyse

Jubiliejinių metų susitikimai tęsiasi – gegužės 18 d. kviečiame susitikti Meironyse!

 

Tradicinėse Meironų Sekminėse švęsime ir gražias jubiliejines sukaktis. Meironų kaimas šiemet mini 470 metų jubiliejų, o Aukštaitijos nacionalinis parkas švenčia 50 – metį.

Laimėjus projektinį finansavimą ir renginio programa bus itin turtinga. 15 val. jau tradiciškai šventė  prasidės šventomis Mišiomis po atviru dangumi. O palaiminus kaimą ir jo žmones  kviesime smagiai praleisti laiką kartu.  Šventės erdvėje įsikurs ir filmų palapinė bei edukacijų kiemeliai. Filmų palapinėje viso renginio metu ekrane suksis virtuali Meironų kaimo archyvinių nuotraukų paroda, o apie 16 val pakviesime ir į archyvinių filmų bei laidų apie Meironis, Meironų žmones ir  kaimo apylinkes, garsiąją karvių plukdymo tradiciją, peržiūrą. Edukacijų kiemeliuose įvairius amatus ir pramogas didelius ir mažus kvies išbandyti vietos ir aplinkinių rajonų savo amato meistrai. Janina iš Reškutėnų kaimo Jus vaišins kaimiškais  mieliniais pyragais ir pasakos apie šventinio Sekminių pyrago kepimo tradicijas. Breidokų šeimynos iš Kaltanėnų juostų raštais mirgančiame kiemelyje sužinosite ne tik juostų audimo ir pynimo paslapčių, bet ir pasimėgausite smagiais Algirdo pasakojimais. Keramikos amato grožybes jums atkleis ir išminkyti savo paukštuką,Sekminių karvutę ar kokį kitą molinuką kvies „Molio minkio“ įkūrėja Jolita. Vantų rišimo, vanojimosi ir vanojimo  gudrybių galėsite pasimokyti su garsiąja Ignalinos krašto pirtininke Nijole. Erikas iš Dusetų padės jums prakalbinti ir gražiausiais raštais padabinti medinius paukštelius. Jo dirbtuvėlėse meninkais tampa visi. Na o Veronikos kiemelyje jūsų lauks smagūs senoviniai piemenų žaidimai.

Ir kokia gi šventė be muzikos!

Pirmą kartą mūsų krašte svečiuosis dvi nuostabios atlikėjų grupės, savo balsais ir profesionaliai aliekama muzika užkariavę tradicinės muzikos gurmanų širdis. Apie meilę ir tik apie meilę dainuos „Duokim garo“ laidų numylėtiniai, romansų atlikėjų grupė iš Joniškio „Ašalia“. Vilniečių tradicinės kapelos „Ratilai“ muzika ir vyriški balsai irgi nepaliks abejingo nei vieno klausytojo ar šokėjo.

Ir vakaro pasigardžiavimui Jūsų lauks tradicinės Sekminių vaišės. Ar gali būti kas nors gardžiau už ant laužo liepsnų keptą Sekminių „paucienę“ ar meironiškių virtą žuvienę. Jau kvepia?

Tai susitikime  gegužės 18 dieną  Meironyse!

 

Projektas „Sekminių šventė Meironų kaime“ Nr. IGNA-LEADER-6B-KV-38-3-2024/42VS-PV-24-1-02865-PR001 finansuojamas pagal Ignalinos rajono vietos veiklos grupės vietos plėtros strategijos „Ignalinos rajono kaimo ir žuvininkystės plėtros strategija 2014 -2020m.“priemonę „Kultūros savitumo išsaugojimas, tradicijų tęstinumas“ Nr. LEADER – 19.2-SAVA-4

  • Gegužės 18 d.
Meironys, Meironų k., Ignalinos r.
  • Nemokamas