Ščiūrio rago pažintinis takas

Ščiūrio rago pažintinis takas

Parsisiųsti
Keliavimo būdas: Maršruto atstumas: 7 km Maršruto trukmė: 1.5 val.
Asfaltas: 1% Žvyrkelis: 1% Miško kelias: 100%

Pažintinis takas įrengtas pusiasalyje, skiriančiam Juodųjų ir Baltųjų Lakajų ežerus. Tai – siauras sausumos ruožas, iš abiejų pusių skalaujamas vandenų. 8 km maršrute laukia ramus pasivaikščiojimas kupinas nuostabių vaizdų. Vietomis Ščiūrio ragas susiaurėja, tad matyti Baltųjų ir Juodųjų Lakajų ežerų vandenys, susitinkantys pusiasalio gale. Tikru gamtos deimantu galima vadinti ir čia esantį nepaprasto grožio pusiasalį pusiasalyje – Cibaragį. Išskirtinumo Ščiūrio ragui suteikia ir pusiasalio pradžioje augantis gamtos paveldo objektas – dvikamienė pušis.

Pažintinis Ščiurio rago takas yra lyg pažintis su Labanoro girios dvasia – Lakaja. Šio rago pažintinio tako stendai sukurti taip, kad būtų įdomūs ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Take ir interaktyvių techninių sprendimų, tad įdomu bus visai šeimai.

Siekiant užtikrinti kraštovaizdžio ir biologinės įvairovės apsaugą, patekimas į pusiasalį automobiliais yra ribojamas. Automobilių stovėjimo aikštelė įrengta maršruto tako pradžioje, o lankytojai nuo aukštelės pradžios 8 km galės greitai keliauti. Ne visi 8 km tako pritaikyti važiavimui dviračiu ar vaikiškais vežimėliais, tačiau nuo automobilių parkavimo vietos iki pat tolimiausio rago galima nukeliauti miško keliukais. Nuo pat Labanoro regioninio parko įsteigimo šioje teritorijoje buvo draudžiama stovyklauti su palapinėmis ar kurti laužus. Šis draudimas lieka galioti ir toliau bus kontroliuojamas. Nepaisant to, Ščiurio ragas yra puiki vieta piknikams tiek su draugais, tiek su šeimos nariais. Čia kiekvienas ras vietos kur prisėsti ir suvalgyti skanėstus, gali atsispirti gamtą ar tiesiog pasimėgauti jos ramybe. Atgaivą labiausiai maudynės vienoje iš gausybės tam tinka vietų Baltųjų ir Juodųjų Lakajų ežeruose.

Automobilių stovėjimo aikštelė įrengta tako pradžioje.