Specializuota ekskursija botanikos take

Šeimoms su vaikais

Ramus poilsis

Pritaikyta keliaujantiems dviračiu

Specializuota ekskursija botanikos take

Aukštaitijos nacionalinis parkas floristiniu požiūriu yra viena turtingiausių saugomų teritorijų Lietuvoje. Čia auga daugiau kaip pusė Lietuvos floros savaiminių rūšių. Norintys geriau pažinti įvairiarūšę parko augaliją, gali apsilankyti botanikos take, kurio ilgis 3,5 km.

Tako žiedinė trasa vinguriuoja didelės kalvos šlaitais ir papėdėm. Jos įdubose telkšo nedideli ežerai, kuriuos jungia upeliai, yra kelios pelkutės ir natūrali pievelė, o aplinkui ramiai ošia šilas. Tako danga natūrali, todėl reikėtų pasirūpinti patogia sportiška avalyne.

Ekskursijos metu Jus supažindinsime su 4 pagrindiniais parko biotopais: miško, ežero, pelkės ir pievos. Bus pasakojama apie veiksnius, kurie lėmė jų susidarymą ir raidą. Atskleisime koks vaidmuo šiuose procesuose atiteko augalijai.

Mokydamiesi pažinti augalus sužinosite kaip jie prisitaiko prie aplinkos ekologinių sąlygų, kaip sąveikaudami tarpusavyje suformuoja augalų bendrijas, kas palaiko jų stabilumą ir kas nulemia kaitą. Galėsite susipažinti su botanikos take augančiomis 6-8 retosiomis augalų rūšimis.