Dviračių maršrutas „Palūšė - Stripeikiai“.

Dviračių maršrutas „Palūšė - Stripeikiai“.

Parsisiųsti
Keliavimo būdas: Maršruto atstumas: 51 km Maršruto trukmė: 3.5 val.
Asfaltas: 70% Žvyrkelis: 10% Miško kelias: 20%

50 km ilgio maršrutas, kuris prasideda Palūšėje ir vingiuoja link Stripeikių kaimo, kuriame įsikūręs Senovinės Bitininkystės muziejus. Taip pat aplankysite Šakarvos, Antalksnės, Kirdeikių, Ginučių, Trainiškio bei Vaišniūnų kaimus.

Didžioji maršruto dalis veda asfaltuotu keliu, todėl šiai kelionei labiausiai tiks hibridinio stiliaus dviratis.

Naujas segmentas
Maršruto pradžia. Ladakalnis
176 m aukščio kalnas, geomorfologinis gamtos paminklas, viena gražiausių Aukštaitijos nacionalinio parko apžvalgos vietų, nuo kurio atsiveria išties nepakartojamas vaizdas... Nuo Ladakalnio viršūnės matosi net šeši tarp miškingų vietovių tyvuliuojantys ežerai: Ūkojas, Linkmenas, Pakasas, Asėkas, Alksnaitis ir Alksnas.
Trukmė: < 1 min.
Peržiūrėti
Ginučių piliakalnis
IX–XII a. archeologijos paminklas, įrengtas ir naudotas gynybai jau I mūsų eros tūkstantmetyje. Piliakalnių kompleksas įrengtas aukšto, masyvaus, pailgo Šiliniškių gūbrio vidurinėje dalyje. Manoma, kad ant kalno viršūnės stūksojo Linkmenų pilis, 1373 sunaikinta kryžiuočių. Prie piliakalnio 1944 m. įvyko pirmosios Lietuvos partizanų kautynės su NKVD kariuomene.
Trukmė: < 1 min.
Peržiūrėti
Bitininkystės muziejus
1984 metais įkurtas Bitininkystės muziejus lankytojus kviečia pasižvalgyti po 4 ha teritoriją, kurioje įsikūręs skulptūrų parkas, liepų kalnas su hamakais, vaikų žaidimų aikštelė, lauko pavėsinės, pasinaudoti proga ir susipažinti su prezidentinėmis bičių šeimomis, išbandyti interaktyvias vidaus ekspozicijas ar tiesiog atsigerti ritualinės kakavos kavinukėje "Bitutė".
Trukmė: < 1 min.
Peržiūrėti
Ginučių vandens malūnas
Malūnas buvo pastatytas XIX a. antroje pusėje ant Srovės upelio ir veikė iki 1968 m. Dabar malūnas yra valstybės saugomas paminklas su išlikusia senovine, prieš beveik trisdešimt metų rekonstruota įranga. Kviečiame apsilankyti antrame malūno aukšte, pastogėje, veikiančioje ekspozicijoje, kuri pasakoja apie duonos kelionę nuo grūdo iki stalo. Sako, čia dažnai apsilanko net pats Ginučių malūno velnias...
Trukmė: < 1 min.
Peržiūrėti